redakcja

Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej

Odchudzanie przez zamrażanie brzmi niczym rodem z Science Fiction, jednak w naszych czasach już zupełnie nie dziwi. Sposoby na szybką utratę wagi cieszą się niesłabnącą popularnością. A w momencie, gdy “diety cud” nie okazują się wcale tak skuteczne, przychodzi pora, by znaleźć alternatywy w postaci zabiegów kosmetycznych. Tutaj na scenę wkracza enigmatycznie brzmiąca kriolipoliza. Czym właściwie jest i co trzeba o niej wiedzieć?

Kriolipoliza – co warto wiedzieć?

kriolipoliza-cena-zamrazanie-tkanki-tluszczowej

Jest to nieinwazyjna metoda, która polega na zamrożeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. W wyniku tego procesu tkanki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć” (tzw. apoptozę) i są stopniowo wydalane z organizmu za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu. W skutek ochłodzenia lipidy z komórek tłuszczowych są bezpowrotnie uwalniane, dzięki czemu warstwa tłuszczowa się zmniejsza odkrywając szczupłą sylwetkę klientki zabiegu.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie pozostawia blizn, jest bezbolesne, choć możliwe jest odczuwanie napięcia skóry i silnego chłodu podczas pierwszych minut zabiegu.

Kriolipoliza – efekty

W zależności od salonu kosmetycznego i używanego urządzenia do kriolipolizy różne są efekty. Przykładowo Yasumi podaje, że już jeden zabieg jest w stanie usunąć 25% – 45% tłuszczu w miejscu zabiegowym (czyli ok. 5cm obwodu ciała). Tak więc ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania wymarzonych efektów jest kwestią indywidualną zależną od wagi oraz tego jak bardzo ktoś chciałby schudnąć.

Jaka jest maksymalna ilość zabiegów?

Zaleca się, żeby nie zamrażać tkanki tłuszczowej więcej niż 3 razy w tym samym miejscu. Choć opinie co do ilości zabiegów są sprzeczne. Odstęp czasowy pomiędzy nimi powinien wynosić ok. 1 – 2 miesiące. W przypadku kriolipolizy na inne miejsce, wystarczy odczekać 3 tygodnie.

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty odchudzania przez zamrażanie nie będą niestety widoczne od razu. Kriolipoliza to zabieg, którego pełne efekty można zaobserwować po upływie 2 – 3 miesięcy.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej – dla kogo?

Zaleca się ją zwłaszcza osobom z miejscowo ulokowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu lub udach. Jest świetnym sposobem na wymarzoną sylwetkę dla ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia, jednak nie są w stanie wyrzeźbić pewnych partii swojego ciała.

Kriolipoliza – cena

Koszt zamrażania tłuszczu zależy od ilości przyłożonych głowic podczas jednej wizyty. Za przyłożenie jednej głowicy można zapłacić od min. 200zł – 400zł, a w niektórych klinikach nawet 700zł. Za 2 głowice przyłożone podczas jednej wizyty, cena kriolipolizy rośnie i oscyluje w okolicach od min. 300zł – 600zł. Natomiast za większą ilość głowic skierowanych na różne miejsca płaci się jeszcze więcej – cena wynosi od 400zł do nawet 900zł.

kriolipoliza-cena-odchudzanie-przez-zamrazanie

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej jest bezpieczne?

Wiele klinik deklaruje, że używane przez nich metody są jak najbardziej bezpieczne za sprawą wysokiej jakości urządzenia do kriolipolizy, które umożliwia bieżące monitorowanie temperatury komórek. Ma to na celu uszkodzenie jedynie docelowych komórek tłusczowych z pominięciem właściwych tkanek skóry własciwej.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Na miejsce docelowe nakłada się specjalny żel lub materiał. Następnie specjalne urządzenie zasysa tkanki tłuszczowe, które poddawane są procesom chłodzącym. Jako że kriolipoliza wymaga niskiej temperatury – sięga ona najcześciej od -10 do 6 stopni. Zabieg kriolipolizy kończy delikatne rozmasowanie ud, łydek, brzucha, bryczesów, w zależności od rodzaju obszaru zabiegowego. Trwa od ok. 45 min – 60 min. Przez kilka dni po zabiegu można odczuć mrowienie w miejscu poddawanym kriolipolizie, jednak po jakimś czasie powinno to minąć.

Jakie części ciała można stosować kriolipolizę?

Warto wspomnieć, że podczas jednej wizyty można zamrozić tłuszcz kilku obszarów jednocześnie. A więc płaski brzuch i ponętne uda nie muszą czekać! Najpopularniejsze zabiegi wykonywane w salonach i klinikach kosmetycznych to m.in:

  • kriolipoliza brzucha,
  • kriolipoliza łydki,
  • zamrażanie tłuszczu na udach,
  • kriolipoliza na boczki,
  • kriolipoliza na bryczesy,
  • zabieg na podbródek.

Kriolipoliza w domu

kriolipoliza-zamrazanie-tkanki-tluszczowej

Dla osób, które nie chcą wydawać całej wypłaty w salonie kosmetycznych, a kusi ich ciałko niczym Chodakowskiej, jest jeszcze jedna możliwość. Zakup własnego sprzętu do zamrażania tkanki tłuszczowej w domu. Może służyć do zlikwidowania zarówno niechcianego cellulitu, ale także do pozbycia się boczków, czy zbyt krągłych łydek lub ud. Ceny takich cudeniek zaczynają się od 350zł. Większość z nich, według producentów jest łatwa i bezpieczna do użytku w zaciszu domowym.

follow:

Get the freshest Chobani news

follow: