redakcja

Jak pozbyć się much – sprawdzone sposoby

Latem, szczególnie na wsiach i obrzeżach miast, naprawdę roi się od much. Ze względu na duże upały, często otwieramy okna i drzwi, aby stworzyć przeciąg. Niestety taki zabieg sprzyja namnażaniu się much w naszych domach. Korzystając z okazji, wlatują do pomieszczeń i zadomawiają się na stałe. Wbrew pozorom, pozbycie się much nie jest takie proste. Jak pozbyć się much skutecznie?

Jak pozbyć się much z domu? – podstawowe środki

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym żywi się mucha. Jak się pozbyć tych nieprzyjaciół? Odpowiedź jest prosta. Schowaj wszelką żywność i substancje tak, aby owady nie miały do niej dostępu. Nie wyeliminuje to całkowicie problemu, ale z całą pewnością ograniczy namnażanie się owadów w domu. Jeżeli nie będą miały pożywki, będą szukały innego miejsca, w którym zdołają znaleźć pokarm.
Rozważ także zamontowanie moskitier w oknach oraz drzwiach tarasowych, aby ograniczyć im możliwość dostania się do środka. Możesz skorzystać z profesjonalnych usług lub wykonać takie zabezpieczenie samodzielnie, np. ze starej firanki.

jak pozbyć się much

Muchy – jak się pozbyć szybko i skutecznie? Najpopularniejsze metody

Na rynku dostępne są różnorakie środki do zwalczania owadów. Najstarszym i najbardziej znanym produktem jest tzw. lep na muchy. Zachęcająca jest także cena, gdyż taki produkt zwykle nie przekracza kilku złotych. Wiele do życzenia pozostawia jednak jego estetyka, szczególnie jeżeli wisi nad stołem, przy którym spożywamy posiłki.
Drugim równie popularnym produktem jest muchozol. Jego działanie polega na zatruwaniu i szybkim uśmiercaniu owadów. Należy rozpylić go w każdym pomieszczeniu, po czym najlepiej wyjść z domu i wrócić dopiero po pełnej wentylacji. Aby pozbyć się much, wystarczy zaledwie kilkanaście minut.
Warto także bliżej przyjrzeć się bardziej innowacyjnym rozwiązaniom na to, jak pozbyć się much. Obecnie producenci oferują takie produkty jak lampy UV, foggery czy opryski. Łącząc kilka propozycji, z całą pewnością uporasz się z problemem uporczywych much. Jak się pozbyć ich najszybciej? Tutaj zdecydowanie wygrywa muchozol, jeżeli jednak zależy Ci na efekcie długofalowym, sięgnij po lampę UV lub opryski.

Jak pozbyć się much – odstraszacze

Wkładasz niewinnie wyglądające urządzenie elektryczne do kontaktu i… czekasz. Odstraszacz emituje ultradźwięki niesłyszalne przez ludzkie ucho. Ty nie zobaczysz różnicy, a muchy będą omijały twoje mieszkanie. Niektórzy chwalą – inni twierdzą, że odstraszacze w ich przypadku się nie sprawdziły. Niewielka cena sprawia, że warto spróbowac.

Podsumowując…

Najprostszym sposobem na pozbycie się much jest…

…utrzymywanie czystości!

Regularne mycie podłogi i blatów, pozbywanie się 'klejących’ powierzchni, resztek jedzenia, stojącej wody sprawi, że muchy zwyczajnie nie będą zainteresowane odwiedzinami twojego mieszkania.

follow:

Get the freshest Chobani news

follow: